Reagon vetë Viktor Tushaj, i futi zarfin në xhep simpatizantit të LSI para Ilir Metës

Publikuar tek: politike, më 13:06 19-06-2017 Reagon vetë Viktor Tushaj, i futi zarfin në xhep simpatizantit të LSI para Ilir Metës

Viktor Tushaj, i parë në listën e Lezhës për LSI-në reagon pas videos së publikuar në media ku ai shfaqej duke i futur një zarf në xhep simpatizantit të goditur Gjovalin Gjini.

Tushaj thotë se zarfi ishte  “nderimi i filxhanit të kafesë”.

REAGIMI I PLOTË I VIKTOR TUSHAJT:

Zakoni i malsorit, zadrimorit, mirditorit dhe i gjithë shqiptarëve është që në raste tilla filxhani i kafes nderohet. Unë së bashku me miqte e Gjovalinit tërë jetën tone e kemi respektuar dhe do ta respektojme këtë traditë të bukur. Nëse dikush i ka harruar këto vlera është turpi i tyre. Respekte për këtë familje të nderuar dhe për të gjithë ata që i nderojnë këto vlera!

Article Logic
Execution time: 0.0026030540466309
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-83027" }