Zv. Kryeministrja tregon marrëdhënien me qeverinë: “Në mbledhje nuk vinin as zv.ministrat”. Si komunikoja me Ramën

Publikuar tek: politike, më 07:56 06-07-2017 Zv. Kryeministrja tregon marrëdhënien me qeverinë: “Në mbledhje nuk vinin as zv.ministrat”. Si komunikoja me Ramën

Zv. Kryeministrja Ledina Mandija ka rrëfyer se si ka funksionuar Task Forca dhe ministrat teknikë me qeverinë Rama.

“Kryeministri ishte në fushatë. Komunikoja vetëm me Sekretarin e Përgjithshëm, Engjëll Agaçin, ndërsa në mbledhje nuk vinin as zv. Ministrat”, kështu është shprehur Mandija në një intervistë për gazetën “Panorama”.

Ndërsa, përsa i përket VKM-së për blerjen e energjisë, Mandija shprehet se ministat teknik kanë bërë sugjerime, të cilat janë marrë në konsideratë nga Damian Gjiknuri. Më tej pohoi se është blerë energji nga Haki Mustafa në muajin qershor, si dhe nga Ardian Çela, pak ditë më parë. 

Më shumë në këtë kategori: « Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë, Greta Meta: Ja sa shkoi pazari i votës në 25 qershor
Monika Kryemadhi e emocionuar: Kam një falenderim të veçantë për bashkëluftëtarin tim! »
Article Logic
Execution time: 0.0035500526428223
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-85183" }