Hiti botëror “Despacito” bën mrekullira, rrit me 45% numrin e turistëve në Porto Riko

Publikuar tek: ekonomi, më 09:23 12-07-2017 Hiti botëror “Despacito” bën mrekullira, rrit me 45% numrin e turistëve në Porto Riko

Jo vetëm hiti më i klikuar në mbarë botën, por “Despacito” ka bërë mrekullira edhe në turizmin e Porto Rikos, aty ku u xhirua klipi.

Hiti i kësaj vere i këngëtarit  Luis Fonsi në bashkëpunim me reperin Daddy Yankee, ka pasur një popullaritet kaq të madh, saqë sipas Hotels.com, kërkesat e turistëve për të vizituar Porto Rikon janë rritur më shumë se 45%.

Ky është një rezultat i jashtëzakonshëm, i dobishëm për të zbuluar bukurinë autentike të kësaj copëze parajse, e cila ndodhet në verilindje të Karaibeve, mes Republikës Dominikane dhe ishujve Virgjin.

Pas suksesit të bujshëm në mabrë botën shumë persona janë tunduar nga dëshira për të vizituar vendet me ritme latine, aty ku mbizotëron dashuria dhe romanticiteti. Dhe ka qenë pikërisht Porto Riko desinacioni i kësaj vere.

 

ghxh.jpg

 gfgfhx.jpgDA6C8T.jpgbest-beaches-in-rincon-puerto-rico-12.jpgShpella.jpg

Më shumë në këtë kategori: « Ish-ministri jep alarmin: KOLAPS EKONOMIK! E paprecedentë, dëmi është i madh...
Alban Zusi: Dëgjesat e Ramës risi. Reformë në administratë dhe sigurinë ushqimore »
Article Logic
Execution time: 0.019121885299683
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-85867" }