Goglat vendosin, Skënderbeu dhe Shkëndija mësojnë kundërshtarët e turit të tretë

Publikuar tek: sport, më 12:25 14-07-2017 Goglat vendosin, Skënderbeu dhe Shkëndija mësojnë kundërshtarët e turit të tretë

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për turin e tretë eliminator të Europa League.

Skënderbeu ka një mundësi të artë për t'u kualifikuar në këtë tur, duke qenë se barazimi 1-1 në Kazakistan kundër Kairat Almatit i favorizon së tepërmi për ndeshjen e kthimit që luhet të enjten.

Në këtë mënyrë goglat vendosën që korçarët të përballen me fituesen e çiftit Shamrock Rovers - Mlada Boleslav , nëse do të arrijnë të kualifikohen kundër Kairatit. Ndërsa kuqezinjtë e Shkëndijës së Tetovës, në rast se kalojnë ekipin e Helsinkit do të përballen me fituesen e çiftit Norrkoping - Trakai.

Më shumë në këtë kategori: « Europa League, Skënderbeu merr një barazim të “artë” në Kazakistan
Milan bleu Bonuçin, por Manchester City merr mbrojtësin më të shtrenjtë të historisë »
Article Logic
Execution time: 0.020313024520874
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-86140" }