Murale e re në sheshin “Skënderbe” në Shkup, përfshihen figurat kombëtare shqiptare (Foto)

Publikuar tek: rajon, më 06:40 16-07-2017 Murale e re në sheshin “Skënderbe” në Shkup, përfshihen figurat kombëtare shqiptare (Foto)

Në sheshin ‘Skënderbe’ në Shkup, tek monumenti i heroit tonë kombëtar Skënderbe, në krye të Çarshisë së Shkupit është duke u realizuar një murale e re. 

Në murale janë përfshirë shumë nga figurat kryesore të historisë sonë kombëtare, nga Skënderbeu te Nënë Tereza, Adem Jashari, e shumë të tjerë. Në këtë projekt janë përfshirë shumë nga figurat kryesore të historisë sonë kombëtare, nga Skënderbeu te Nënë Tereza, Adem Jashari, e shumë të tjerë, shkruan KultPlus.

Inaugurimi i kësaj morale pritet të bëhet në ditët në vazhdim, ndonëse ishte paralajmëruar se do të përfundonte në fund të muajit maj. Ky shesh, ku punimet kanë kohë që kanë filluar, pritet të jetë sheshi më i madh i Shkupit.

 

322-2.jpg

Më shumë në këtë kategori: « Fajon: Mali i Zi më afër Europës, Kosova dhe Serbia ka shumë probleme
Banorët zgjohen në mëngjes, në vend të pushuesëve në breg të detit gjejnë pako me drogë 350 mijë euro »
Article Logic
Execution time: 0.0033650398254395
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-86294" }