5 minuta shi por autobuzët e Tiranës mbushen me ujë, videoja tregon qartë ç’ka ndodhur

Publikuar tek: aktualitet, më 14:59 16-07-2017 5 minuta shi por autobuzët e Tiranës mbushen me ujë, videoja tregon qartë ç’ka ndodhur

Mjaftuan vetëm pesë minuta shi dhe autobusi i unazes futi gjithë ujin brenda.

Ky është një ndër autobusët e shumtë, të linjave të transportit urban në kryeqytet. Linja e unazës ku autobusët duket se nuk janë të përshtatshëm as për vapën e madhe dhe as për ditët me shi.

Në fotot dhe videon e mëposhtme duket qartë se i gjithë shiu që pikon jashtë, çatia e autobusit e depërton brenda autobusit.

Përvec vapës në ditët e nxehta, qytetarët duhet të detyrojnë edhe shiun dhe lagështirën brenda mjetit. Kujtojmë që vetëm një vit e pak muaj më parë, çmimi i biletave të trasportit publik urban, u rrit me 10 lek dhe u trumpetua si rritje për t’u shtuar komoditetet udhëtarëve.

E.M/ newsbomb.al

AA.jpg

CC_copy.jpg

 

BB_copy.jpg


Autobus me ujë by newsbomb-al

Më shumë në këtë kategori: « Prokuroria zbardh detaje të forta në lidhje me mega operacionin e kanabisit në Kavajë, “lumë” makinash me drogë (EMRA DHE DETAJE)
Skrapar, e godet rrufeja duke kullotur bagëtitë, humb jetën tragjikisht »
Article Logic
Execution time: 0.015406847000122
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-86336" }