Reagon për herë të parë Edi Rama, pas mbytjes së 4 të rinjve në plazhin e Vlorës

Publikuar tek: politike, më 12:10 17-07-2017 Reagon për herë të parë Edi Rama, pas mbytjes së 4 të rinjve në plazhin e Vlorës

Vjen për herë të parë reagimi i kryeministrti Edi Rama pas tragjedisë së të shtunës ku 4 të rinj humbën jetën duke u mbytur në plazhin e Vlorës.

Teksa i përgjigjet një komentuesit në facebook, Rama thotë se aty ku ka ndodhur ngjarja nuk ka shërbim ruajtës pasi nuk është miratuar me ligj si plazh publik.

“A ka roje bregdetare aty ku i beni pushimet ju? ishalla jo, dhe paç fatin e atyre te pafateve te djeshem ne Vlore. Amin”

Rama shkruan: “Gafurr, ti s’ke faj se mendja jote xhiron vetem kur i ben thirrje barku per ushqim dhe ty eshte e kote te te mundosh duke te kerkuar te pertypesh edhe informacionet, pervec ushqimit, por meqe merr persiper kot te nxjerresh edhe fjale nga zorret, po jap informacionin si me poshte jo qe te bindesh ti se sa kot rron po qe me kete rast ta lexojne edhe te tjeret:

Pjesa e bregut te Vlores ku ka ndodhur fatkeqesia me djalin e vogel, as nuk perdoret nga bashkia si plazh publik, as nuk i eshte dhene ne asnje centimeter per perdorim subjekteve private si plazh nga bashkia. Sepse aty eshte ende ligjerisht kantier ndertimi!

Ndersa plazhi ku ka ndodhur aksidenti i trefishte ne Triport, eshte nje plazh i eger, i cili nuk eshte fare ne listen e plazheve te miratuara si plazhe nga Ministria e Ekonomise dhe Turizmit e per rrjedhoje, ashtu si ne cdo vend te botes, ku fatkeqeisht ndodhin kudo tragjedi te tilla, nuk ekziston asnje detyrim qe te kete sherbim ruajtes.

Te tjerat jane brockulla te ziera ne kazanin mediatik e politik, per arsye e qellime qe vetem me humanizmin nuk kane asnje lidhje.

Më shumë në këtë kategori: « Ish ministri Arben Ahmetaj flet pas aksidentit, ja gjendja e tij
Hashash, alkool, flirtime? Monika Kryemadhi i tregon të gjitha dhe zbulon si ia del me të rinjtë e LRI në kampingun e Jalës »
Article Logic
Execution time: 0.0035369396209717
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-86397" }