Plagosja te rruga e Dibrës, kush është biznesmeni që u qëllua me armë zjarri sot në Tiranë?

Publikuar tek: aktualitet, më 10:02 17-07-2017 Plagosja te rruga e Dibrës, kush është biznesmeni që u qëllua me armë zjarri sot në Tiranë? ilustruese

Pak minuta më parë, policia e Tiranës njoftoi se një person është plagosur më armë zjarri këtë mëngjes në rrugën e Dibrës.

Por, kush ishte personi që mbeti i plagosur? Ai është pronar i një arxhendarie që ndodhej aty pranë.

Nga hetimet e para është plagosur me armë zjarri V. K, 28 vjeç. Ai është qëlluar nga një person i paidentifikuar dhe sipas policisë ishte i veshur me të bardha, rreth 160 cm i gjatë dhe është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

I plagosur është transportuar menjëherë në spital ku ndodhet në kujdesin e mjekëve. Në vendin e ngjarjes është sekuestruar edhe gëzhoja e armës, e llojit pistoletë. Policia ka ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të zonës, dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Nuk përjashtohet mundësia që ngjarja të ketë qënë dhe tentativë për grabitje, por gjithçka pritet të sqarohet nga uniformat blu. 

Më shumë në këtë kategori: « Taskforca bën “namin” në Tiranë, 13 014 kontrolle, pret 2 325 lidhje uji
15 vatra zjarri gjatë orëve të fundit, rrezikojnë një xhami dhe disa shtëpi banimi në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.016482830047607
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-86405" }