Politikani zbulon të vërtetën e aksidentit të ish-ministrit Ahmetaj: Shkaku nuk ishte lagështira në rrugë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:41 17-07-2017 Politikani zbulon të vërtetën e aksidentit të ish-ministrit Ahmetaj: Shkaku nuk ishte lagështira në rrugë

Mbrëmjen e djeshme ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj u përfshi në një aksident automobilistik në Maqedoni, por fatmirësisht shpëtoi me plagë të lehta.

Pak më vonë reagoi dukë thënë se është mirë dhe se shkak i aksidentit ishte bërë lagështira në rrugë.

Ish-kryerministri Sali Berisha i përgjigjet në këto minuta duke thënë se shkaku i vërtetë nuk është lagështira në rrugë, por parakalimi i gabuar nga ana e mjetit të Ahmetaj.

STATUSI I PLOTË I BERISHËS NË FACEBOOK

E verteta mbi aksidentin e ish ministrit Ahmetaj!

"Mirmbrema Dr Berisha, lidhur me aksidentin e ishministrit Ahmetaj ju informoj se policia e Tiranes po mashtron publikun shkaku ivertet i aksidentit ishte parakalimi i gabuar nga ana e makines se Arben Ahmetaj dhe jo lageshitira si ç'po shkruajne mediat ne Tirane bazuar ne njoftime te policise se dyti nga kontrollet del se makina e Arben Ahmetaj ishte e pasiguruar, nuk ka siguracjon te thjeshte per brenda Shqiperise (tpl) dhe nuk ka as siguracjon (karton jeshil) i cili perdoret per jashte Shqiperise.!"

Shenim: Une botova per transparence dhe ne respekt te qytetarit dixhital mesazhin e tij, natyrisht si mjek uroj sherim te shpejte dhe te plote te te gjithe te plagosurve ne kete aksident te rrugor! sb

  

BERR.jpg

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarje tragjike në Pogradec, shkon të presë dru zjarri në mal por humb jetën fatalisht
Flet shoferi i autobusit që u përfshi në aksidentin e Arben Ahmetajt: Ju tregoj çfarë ndodhi, mos manipuloni të vertetën »
Article Logic
Execution time: 0.016278982162476
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-86427" }