Situata alarmante e zjarreve në vend, Edi Rama publikon foto nga vendngjarja dhe shpjegon gjendjen

Publikuar tek: aktualitet, më 17:05 17-07-2017 Situata alarmante e zjarreve në vend, Edi Rama publikon foto nga vendngjarja dhe shpjegon gjendjen

Situata e zjarreve në vend është konsideruar problematike për shkak se disa zona të Shqipërisë janë përfshirë nga flakët, së fundmi në Manati të Lezhës dhe Gajtan të Shkodrës.

Kryeministri Edi Rama sot me anë të një postimi në facebook për të qetësuar situatën është shprehur se vijon aksioni nga ana e forcave të Armatosura për të shuar zjarret e rëna në këto zona.

‘Që mbrëmë vijon pa pushim aksioni i Forcave të Armatosura për të përmbajtur dhe shuar zjarret e rëna në Manati të Lezhës dhe Gajtan të Shkodrës”, shkruan Rama në profilin e tij.

67878987.jpg

454565.jpg

343.jpg

232.jpg

112.jpg

Më shumë në këtë kategori: « Pas denoncimit, ministri i Shëndetësisë merr masat për kompaninë që hidhte mbetjet spitalore në lumin Erzen
Merr flakë fshati i vendlindjes së deputetit, zjarri ndimohet nga era (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.021333932876587
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-86452" }