Zbulohet rafineria e përpunimit të heroinës në Itali, arrestohen dy shqiptarë

Publikuar tek: rajon, më 07:08 09-08-2017 Zbulohet rafineria e përpunimit të heroinës në Itali, arrestohen dy shqiptarë

Zbulohet rafineria e përpunimit të heroines në Itali dhe vihen në pranga dy shqiptarë.

Shkak u bë një makinë e dyshimtë në pronësi të një shqiptari që është vërejtur në autostradë në Sirmione. Një shqiptar që ishte drejtuesi vazhdonte të hynte e të dilte në një shtëpi në Castelverde  gjatë orarit të punës.

Guardia Di Finanza e Breshias dhe Policia e Kremonas 10 ditë më parë, me 31 korrik kanë vërejtur lëvizjet e dyshimta të shqiptarëve në banesë dhe menjëherë kanë mësyrë në banesën e tyre ku kanë zbuluar një laborator për përpunimin dhe paketimin e  drogës.

Falë bashkëpunimit me skuadrën e ndërhyrjes së shpejtë në Cremona, është gjurmuar dhe zbuluar edhe personi tjetër që u arrestua. Makina dhe paratë e tyre u konfiskuan. Policia po ashtu konfiskoi 4.6 kg heroinë dhe një substancë shtesë prej 30 kg.

Article Logic
Execution time: 0.0026631355285645
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-88626" }