Rrëfehet De Biazi, këtë ves të shqiptarve nuk e kam pëlqyer kurrë

Publikuar tek: sport, më 19:08 09-08-2017 Rrëfehet De Biazi, këtë ves të shqiptarve nuk e kam pëlqyer kurrë

Pavarsisht se është larguar nga drejtimi i kombëtares shqiptare, Gianni De Biazi nuk mund të rrijë dot larg nga vendi ynë dhe duket sikur një sy e një vesh nga Shqipëria.

Gjatë një interviste për portalin “eduasportin” ka folur për gjithçka, që nga vizioni i tij për ekipin që zëvendësuesi në pankinën kuq e zi, Christian Panuçi do të ndërtojë.

Mes të tjerash De Biazi ka zbuluar se çfarë e "çmend" nga shqiptarët dhe karakteri tyre. Ai tha se shqiptarët janë njerëzit që abuzojnë më së shumti me kohën.  “Një gjë që më ka çmendur gjithmonë është humbja e kohës kot. Unë gjithmonë kam luftuar për ta ndryshuar këtë gjë, që bën pjesë të një farë mentaliteti”, tha italiani.

Article Logic
Execution time: 0.026124000549316
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-88681" }