Fotografia e Gent Shkullakut në 20-shen e fotove më të mira të botës...Por nuk do t’ju pëlqejë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:08 12-08-2017 Fotografia e Gent Shkullakut në 20-shen e fotove më të mira të botës...Por nuk do t’ju pëlqejë

Protestat në Nairobi, zjarret në Europë, kampionate botërore të atletikës dhe sulmet ajrore në Siri –janë lajmet e javës së kapur nga fotoreporterët më të mirë në botës pasqyruar nga “The Guardian”.

Mes tyre është edhe fotografia e Gent Shkullakut: Një zjarr masiv në Sarandë! Ndoshta nuk na pëlqen që Shqipëria është duke bërë jehonë për zjarret, në vend të turizmit por ky është fakti.

“Një rojtar  pylli teksa përpiqet të shuajë një zjarr në rajonin e malit Muzina. Zjarret në pyje janë përhapur në të gjithë Shqipërinë, veçanërisht në zonat e largëta, pasi vendi është ngulfatur nga një valë e nxehtë. Fotografia: Gent Shkullaku/ AFP”, transmeton The Guardian.

Article Logic
Execution time: 0.0024261474609375
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-88928" }