Deputeti e aksidentoi për vdekje, del ekspertiza: Faji i këmbësorit

Publikuar tek: politike, më 20:08 12-08-2017 Deputeti e aksidentoi për vdekje, del ekspertiza: Faji i këmbësorit

Aksidenti i mëngjesit të ditës së sotme, ku u përfshi dhe deputeti i qarkut të Elbasanit Aqif Rakipi, me pasojë vdekjen e një 53-vjeçarit Seit Sorra, është zbardhur nga ekspertiza ligjore.

Sipas ekspertizës viktima në momentin e aksidentit ka tentuar të kalojë menjëherë në rrugën, por është përplasur për vdekje nga autovetura që drejtohej nga deputeti Rakipi.

Burime pranë grupit hetimor janë shprehur për “TCh”, se deputeti Rakipi nuk rezultoi të kishte konsumuar pije alkoolike, teksa dyshohet se mund të kishte një shpejtësi tej normave të lejuara të atë segment rrugor./TCH/

Article Logic
Execution time: 0.027306079864502
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-88953" }