Varrimi i motrës së Berishës, marrin pjesë figurat më të larta të PD, mungon Basha

Publikuar tek: politike, më 07:08 13-08-2017 Varrimi i motrës së Berishës, marrin pjesë figurat më të larta të PD, mungon Basha

Ditën e sotme është zhvilluar ceremonia mortore e varrimit të Hajrie Osmanajt, motra e Sali Berishës.

Varrimi i të ndjerës u bë në varrezat e Sharrës në orën 12:00, ku të pranishëm ishin disa qindra të afërm. Mes familjarëve dhe të afrëmve të saj, spikatinin edhe disa figura të njohura politike, si kryeprokurori Adriatik Llalla, Fatmir Mediu, Rudina Hajdari, Edi Paloka, Tritan Shehu, e shumë të tjerë.

Por në këtë ditë shumë të trishtë për ish kryeministrin Sali Berisha, në varreza ka munguar lideri demokrat Lulzim Basha. Nuk bëhen të ditura motivet e kësaj mungese të tij në këtë ceremoni mortore.

Article Logic
Execution time: 0.014832019805908
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-88954" }