Alarmohen banorët në Durrës, formohet pellg i madh me ujë brenda në pallat

Publikuar tek: aktualitet, më 22:50 14-08-2017 Alarmohen banorët në Durrës, formohet pellg i madh me ujë brenda në pallat

Në një nga zonat më të frekuentuara të sezonit turistik, në Golem të Durrësit banorët e një pallati kanë denoncuar kushtet e patolerueshme me të cilat janë përballur prej kohësh.

Bëhet fjalë për një pallat me 160 hyrje, i ndërtuar nga firma “Zaimaj SHPK”. Në hyrje të pallatit, siç shihet dhe në foto, garazhi është bërë si pellg pasi qëndron i mbushur me ujë prej kohësh për shkak të rrjedhjes së tubacioneve.

Banorët e pallatit kanë vendosur të denoncojnë firmën e ndërtimit për shkak të papërgjegjësisë. Familjet u shprehën se kanë tentuar disa herë të kontaktojnë me firmën por nuk kanë marrë përgjigje për problemet.  Ajo çfarë i shqetëson më tepër banorët nuk është gjendja katasrofale e garazhit që ka dalë jashtë përdorimit.

Pallati gjatë verës nuk ka pasur as ujë të pijshëm, mungesa e të cilit ka ndikuar ndjeshëm në këtë sezon turistik.

hdfhdhfdhfdh.jpg

fgjfgjfgjfg.jpg

jfgjfg.jpg

gjfgjfgj_copy.jpgsdfsdf.jpg

ffsdf.jpg

gsdgsdg.jpgfdgfdh_copy.jpg

fdgfdh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.044495105743408
array(1) { ["section"]=> string(13) "article-89102" }