Artistët shqiptarë në zi, dedikimet prekëse në rrjetet sociale: Dalëngadalë po na ikin mjeshtrat

Publikuar tek: kulture-art, më 08:31 20-11-2017 Artistët shqiptarë në zi, dedikimet prekëse në rrjetet sociale: Dalëngadalë po na ikin mjeshtrat

Ndarja e parakohshme nga jeta e kompozitorit të madh, Aleksandër Lalo ka tronditur të gjithë artin shqiptar.

 

Këngëtarë, aktorë, politikanë, e njerëz që bashkëpunuan me Lalon nuk kanë kursyer dedikimet prekëse për ndarjen nga jeta të Lalos.

Më poshtë ju sjellim disa prej tyre shkëputur nga rrjetet sociale.

 

sindrit_bej.jpg

ro.jpg

juliana_opasha.jpg

 

end.jpg

 

ardi_as.jpg

 

au.jpg

bel.jpg

 

ske.jpg

 

valk.jpg

 

ma.jpg

ard.jpg

 nm.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Panairi i Librit 2017, ndahen çmimet për fituesit: Zbuloni autorin dhe përkthyesen më të mirë të vitit
Ndër fotot e fundit të Aleksandër Lalos, çfarë i tha mikut të tij... (PREKËSE) »
Article Logic
Execution time: 0.013445138931274
array(1) { ["section"]=> string(101) "artistet-shqiptare-ne-zi-dedikimet-prekese-ne-rrjetet-sociale-dalengadale-po-na-ikin-mjeshtrat-100176" }