Artistja shqiptare e ftuar në finalen e Festivalit këndon mjeshtërisht këngët e babait të saj

Publikuar tek: kulture-art, më 22:33 23-12-2016
Inva Mula në Festivalin e Këngës by newsbomb-al

Sopranoja me famë botërore, Inva Mula ka qenë e ftuar në Festivalin e Këngës ku ka performuar mjeshtërisht këngët e babait të saj, Avni Mulës, “Shqipëri o vendi im” dhe “Vajzë me kaçurrela”.

Ashtu siç di vetëm ajo, Inva ka emocionuar dhe ka ngritur publikun në këmbë, ndërsa është shprehur se këto këngë edhe pas gati 40 vitesh kanë po të njëjtën vlerë.

Kjo ishte surpriza e dytë në këtë finale pas hologramit të Vaçe Zelës.

Lexo edhe: Vaçe Zela rikthehet nëpërmjet hologramit në skenën e Festivalit, e gjithë salla në këmbë e emocionuar

Screenshot_15.jpg

Screenshot_16.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vaçe Zela rikthehet nëpërmjet hologramit në skenën e Festivalit, e gjithë salla në këmbë e emocionuar (Video)
Lindita Halimi fiton festivalin e 55-të dhe përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion »
Article Logic
Execution time: 0.011209011077881
array(1) { ["section"]=> string(99) "artistja-shqiptare-e-ftuar-ne-finalen-e-festivalit-kendon-mjeshterisht-kenget-e-babait-te-saj-63591" }