As mysliman as katolik, Edi Rama zbulon çfarë do bëhet Zaho kur të rritet dhe ku do besojë

Publikuar tek: politike, më 17:07 11-01-2018 As mysliman as katolik, Edi Rama zbulon çfarë do bëhet Zaho kur të rritet dhe ku do besojë

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për situatën e komplikuar të besimeve fetare në familjen e tij, këtë herë në një intervistë për gazetën italiane Expresso, duke e përdorur si shembull të tolerancës fetare në vendin tonë.

Por Rama ka zbuluar edhe se çfarë do të bëhet djali i tij i vogël në të ardhmen; Zaho i cili ka patur fatin të bekohet edhe nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku.

asdfqwefgqwf32f.jpg

“Unë jam katolik, dy fëmijët e martesës sime të parë janë ortodoks, gruaja ime aktuale është myslimane, djali ynë i vogël do të vendosë të bëhet budist”, është shprehur Rama. /Newsbomb.al

sefr4fw34gt3g.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhafaj takon Presidentin e Antikorrupsionit në Itali, ministri i tregon dokumentin e rëndësishëm (ZBARDHET Ç’I THA)
Ish- të përndjekurit politikë protestë për dëmshpërblimet, ministrja Gjonaj: Marr përsipër rishikimin e kërkesave »
Article Logic
Execution time: 0.0042381286621094
array(1) { ["section"]=> string(96) "as-mysliman-as-katolik-edi-rama-zbulon-cfare-do-behet-zaho-kur-te-rritet-dhe-ku-do-besoje-106215" }