Asfaltohet sheshi gjigand para “Qemal Stafës”, Veliaj: Çdo Lek do shkojë për më shumë parqe dhe pemë

Publikuar tek: politike, më 12:16 04-10-2015 Asfaltohet sheshi gjigand para “Qemal Stafës”, Veliaj: Çdo Lek do shkojë për më shumë parqe dhe pemë

Sheshi përballë stadiumit “Qemal Stafa” i është nënshtruar rikonstruksionit dhe është shndërruar në parking.

Aktualisht sheshi është shtruar me asfalt ndërsa më parë ka qenë i shtruar me pllaka guri. Ironikisht, kryetari i Bashkisë Tiranë shprehet se çdo Lek që do të nxirret nga parkingu do të shkojë për më shumë pemë dhe parqe, ndërsa fatkeqësisht një prej hapësirave më të mëdha në Tiranë sapo u shtrua me asfalt.

“Parkingu i rikonstruktuar tek stadiumi 'Qemal Stafa'. Cdo Lek nga Parkingjet e Bashkisë Tiranë shkon për më shumë lulishte, pemë, kosha plehrash e korsi bicikletash. ‪#‎Pedalo ‪#‎TiranaNePune", shkruan Veliaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nishani mesazh ngushëllimi familjes Gjeta: Lajm i rëndë për të gjithë shqiptarët
Super-mami Klajda Gjosha, i bën të gjitha, kafe në “Bllok” dhe... (Fotot) »
Article Logic
Execution time: 0.030751943588257
array(1) { ["section"]=> string(102) "asfaltohet-sheshi-gjigand-para-qemal-stafes-veliaj-cdo-lek-do-shkoje-per-me-shume-parqe-dhe-peme-22308" }