Audio-përgjimi, PD publikon DOKUMENTIN: Prokuroria i ka kërkuar Fatmir Xhafajt të hetojë vëllain

Publikuar tek: politike, më 13:02 11-10-2018 Audio-përgjimi, PD publikon DOKUMENTIN: Prokuroria i ka kërkuar Fatmir Xhafajt të hetojë vëllain

Deputetët e Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj dhe Gazmend Bardhi janë duke dhënë një deklaratë për shtyp në lidhje me çështjen e shumëpërfolur të audiopërgjimit të Agron Xhafajt.

Sipas deputetit Bardhi hetimin për çështjen e ka bërë ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Deputeti publikon dokumentin që sipas tij e vërteton këtë gjë.

“Ky është dokumenti. Porkurorët i kanë kërkuar Fatmir Xhafajt të hetojë Agron Xhafajt”, u shpreh Bardhi.

Sakaq, shton se ka 3 prova të pakundërshtueshme që do vërtetojnë të vërtetën. Sipas Bardhit janë akti i ekpspertimit të zërit në audipërgjim, tabulatet telefonike dhe qelizat telefonike të Albert Veliut.

43708048_402544133616031_262641351844167680_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta ktheu për herë të dytë ligjin për Teatrin, reagon menjëherë Balla
Shkëlzen Berisha ironizon Komunitetin Mysliman: Nuk përkrahu kurrë denoncimet për… »
Article Logic
Execution time: 0.021251916885376
array(1) { ["section"]=> string(101) "audio-pergjimi-pd-publikon-dokumentin-prokuroria-i-ka-kerkuar-fatmir-xhafajt-te-hetoje-vellain-137427" }