Aurelës i transformojnë fjalët në intervistë, revoltohet këngëtarja: Ku e gjeni të drejtën?! Nuk mundet ta lejoj diçka të tillë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:49 12-12-2015 Aurelës i transformojnë fjalët në intervistë, revoltohet këngëtarja: Ku e gjeni të drejtën?! Nuk mundet ta lejoj diçka të tillë

Këngëtarja Aurela Gaçe ka dhënë një intervistë për gazetën Panorama e cila mesa duket, sipas asaj që shkruan Aurela, i ka transformuar fjalët. Transformimi vjen pikërisht te çështja “delikate”: fitorja.

Këngëtarja thotë: U shpallëm në intervistë por në versionin që ka publikuar gazeta fjalët janë transformuar.  Ja çfarë shkruan vetë Aurela për mijëra ndjekësit e saj:

“Unë them "u shpallëm " në intervistë. Përmend autorësinë e atyre që kanë vënë qoftë edhe një gur në murin që përpiqem të ndërtoj.

Ju, media, ku e gjeni të drejtën të shndërroni fjalët???? Me cfarë të drejte????? Unë besoj në mirënjohje, besoj në ate që askush nuk mundet I vetëm. Nëse unë s'do të kisha autorët, çfarë do të këndoja për publikun???? Nuk mundet t'a lejoj diçka të tillë ,prandaj po nxjerr mesazhin sic ja kam dërguar gazetarit. "

3-. Ok. Ky festival ka 17 vjet që organizohet dhe ka përmasa shumë të medha. Unë kam marrë pjesë tre herë në këto 17 vjet. 2007 ka qenë hera e parë ku u shpallëm fitues me këngën Hape Veten. Them u shpallem sepse nuk jam asnjeherë vetem pa autorët. Flori Mumajesi e Timo Flloko shkruan atë kenge për mua e kolegët artistë votuan”.

aurela1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025566101074219
array(1) { ["section"]=> string(129) "aureles-i-transformojne-fjalet-ne-interviste-revoltohet-kengetarja-ku-e-gjeni-te-drejten-nuk-mundet-ta-lejoj-dicka-te-tille-27606" }