Autobusi me turistë del nga rruga, vdesin 7 persona plagosen 33 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 16:08 11-01-2019 Autobusi me turistë del nga rruga, vdesin 7 persona plagosen 33 të tjerë Foto ilustruese

Një autobus ka dalë nga rruga pasditen e djeshme në rajonin e Guontanamo në Kube, duke shkaktuar të paktën 7 të vdekur dhe 33 të plagosur.

Autobusi i kompanisë Via Azul, udhëtonte nga Baracoa drejt Havalas, kur për shkaqe ende të paditura ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga dhe duke u rrotulluar disa herë.

Ende nuk bëhet i ditur identiteti dhe kombësia e viktimave.

Lajmin e bën të ditur e përditshmja Juventud Rebelde, duke sqaruar që në bordin e mjetit udhëtonin të paktën 22 të huaj me kombësi të ndryshme, edhe nga Europa.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076479911804199
array(1) { ["section"]=> string(78) "autobusi-me-turiste-del-nga-rruga-vdesin-7-persona-plagosen-33-te-tjere-148383" }