Autori i shpërthimeve në Paris, Salah Abdeslam ka mbërritur në Siri

Publikuar tek: bota, më 15:17 30-11-2015 Autori i shpërthimeve në Paris, Salah Abdeslam ka mbërritur në Siri Salah Abdeslam

Një prej të dyshuarve si pjesëmarrës në sulmet terroriste të 13 Nëntorit në Paris, Salah Abdeslam, besohet se ka mbërritur në Siri.

CNN raporton duke cituar një burim të paidentifikuar “i afërt me hetimin” si dhe një burim tjetër nga anti-terrorizimi lidhur me lajmin. Megjithëse rreth Salah Abdeslam ka pasur disa lajme kontradiktore ditët e fundit edhe ikja e tij në Siri nuk konfirmohet nga burime zyrtare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015667200088501
array(1) { ["section"]=> string(72) "autori-i-shperthimeve-ne-paris-salah-abdeslam-ka-mberritur-ne-siri-26606" }