Avionët bombardues rus pranë hapësirës ajrore të Britanisë së Madhe

Publikuar tek: bota, më 20:05 29-01-2015 Avionët bombardues rus pranë hapësirës ajrore të Britanisë së Madhe

 

Avionët ushtarak Rus të cilët shkaktuan edhe ndërprerjen e fluturimeve civile në Mbretërinë e Bashkuar, kanë hyrë në hapësirën ajrore duke shkaktuar panik megjithëse janë shoqëruar menjëherë nga avionët anglez RAF.

Ambasadori i Rusisë në Mbretërinë e Bashkua është thirrur për të dhënë llogari reth këtij incidenti.

Kjo nuk është hera e parë që Rusia shkel hapësirat ajrore të vendeve pjesë e Bashkimit Europian dhe NATO.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022660970687866
array(1) { ["section"]=> string(72) "avionet-bombardues-rus-prane-hapesires-ajrore-te-britanise-se-madhe-1853" }