Avioni gjigand i ushtrisë amerikane kryen fluturimin e fundit, ka shërbyer edhe në Shqipëri (Foto)

Publikuar tek: bota, më 20:23 29-06-2016 Avioni gjigand i ushtrisë amerikane kryen fluturimin e fundit, ka shërbyer edhe në Shqipëri (Foto)

Transportusi i ushtrisë amerikane, avioni gjigand C-130H, është ndezur për herë të fundit përpara se të largohet nga baza ajrore në Arizona.

Pilotët dhe anëtarët e tjerë të bazës ajrore u mblodhën për t’i dhënë lamtumirën avionit transportues që ka kryer mijëra misione ndër to edhe në Shqipëri.

Ata u shprehën se ky është një moment i trishtë për të gjithë ekuipazhin që ka shërbyer gjatë gjithë jetës në misione nga më të ndryshmet.

Screenasdasd444ot_3.jpg

Screensasdfsdfu75_3.jpg

Screeasdasd3ee3e33.jpg

Scasdfghtt5ghrthot_3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021020889282227
array(1) { ["section"]=> string(101) "avioni-gjigand-i-ushtrise-amerikane-kryen-fluturimin-e-fundit-ka-sherbyer-edhe-ne-shqiperi-foto-44977" }