Ayrault: Britania emëroi një gënjeshtar si ministër të Jashtëm

Publikuar tek: bota, më 16:06 14-07-2016 Ayrault: Britania emëroi një gënjeshtar si ministër të Jashtëm

Emërimi i Boris Johnson në postin e ministrit të Jashtëm të Britanisë së Madhe është komenruar gjatë.

Por ministri i Jashtëm francez, Jean-Marc Ayrault është shprehur se Johnson shihet si personi kryesor përgjegjës në referendumin e 23  qershorit për Brexit.

Marc Ayrault e ka quajtur homologun e tij britanik një gënjeshtar

 “Britania vendosi ministër të Jashtëm një  gënjeshtar, edhe pse në këtë kohë ka nevojë për një njeri të besueshëm. Ai u kap vazhdimisht duke gënjyer . Unë kam nevojë për një partner me të cilin do të mund të negociojë dhe që është i qartë dhe i besueshëm”, Marc Ayrault.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032037019729614
array(1) { ["section"]=> string(67) "ayrault-britania-emeroi-nje-genjeshtar-si-minister-te-jashtem-46587" }