"Babai" me të madhin Reshat Arbana mrekullon Elbasanin, rekord për shitjen e biletave

Publikuar tek: kulture-art, më 16:08 13-11-2017

Premiera e shfaqjes “Babai” mbrëmjen e së shtunës në teatrin “Skampa” të Elbasanit, ka emocionuar të gjithë publikun e Elbasanit.

Shfaqja e vënë në skenë nga regjizori Spiro Duni dhe me interpretimin e një kasti të shkëlqyer aktorësh ka tërhequr interesin e elbasanasve si rrallë herë më parë.

Interpretimi brilant i aktorit të madh Reshat Arbana ka mbajtur në këmbë për një kohë rekord publikun elbasanas, duke arritur që të emocionojë edhe vetë aktorin Arbana, i cili në një moment u pa i përlotur në skenë.

Kjo shfaqje ka shënuar një rekord për teatrin e Elbasanit, pasi në dy netët e para janë shitur më shumë se 600 bileta.

Ndërkohë shfaqja do të vazhdojë deri në datën 19 nëntor dhe rezervimet për netët e ardhshme janë në nivelet maksimale, si kurrë më parë në këtë teatër.

Nga organizatorët në Elbasan, shfaqja “Babai” është konsideruar si “shfaqja e vitit”.

Screenshot_13.jpg

Screenshot_14.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vajzat e Lasgush Poradecit, publikojnë shkrimin e pabotuar të lirikut të madh (MOS E HUMBISNI)
»
Article Logic
Execution time: 0.0046308040618896
array(1) { ["section"]=> string(88) "babai-me-te-madhin-reshat-arbana-mrekullon-elbasanin-rekord-per-shitjen-e-biletave-99403" }