BABAI shqiptar PUBLIKON VIDEON tronditëse: Kam nevojë urgjente për ndihmë, në SHBA s'pranojnë situatën

Publikuar tek: aktualitet, më 13:37 13-03-2018 BABAI shqiptar PUBLIKON VIDEON tronditëse: Kam nevojë urgjente për ndihmë, në SHBA s'pranojnë situatën

Everest Haxhi, është një baba shqiptar me banim në SHBA dhe ka nevojë urgjente për ndihmë.

Në thirrjen për ndihmë ai thkeson se shtëpia e tij është gati në shembje dhe se organet e shëndetit mendor në SHBA nuk e pranojnë situatën problematike të djalit të tij autik.

“A është dikush atje që mund të na ndihmojë? Ne kemi nevojë për ndihmë në mënyrë të dëshpëruar. Shtëpia jonë po bëhet e pasigurt për dy vajzat tona, sepse MKK dhe institucionet e tjera të shëndetit mendor nuk duan të pranojnë rëndësinë e situatës. “-shprehet dëshpërimisht Haxhi, ndërsa paraqet dhe videon e djalit të tij autik, teksa në momente krize godet muret e shtëpisë.

Haxhi shprehet se familja sapo harxhoi kursimet e fundit për të rregulluar muret e shkatërruara nga djali autik, ndërkohë që ata janë shkatërruar përsëri që nga fillimi.

Everest Haxhi ka bërë thirrje dhe herë të tjera për ndihmë, pasi gjendet në një situatë shumë të vështirë me djalin e tij autik, e nuk ka gjetur mbështetje nga organet në SHBA. Të gjitha organizatat, sidomos MORC, nuk kanë ofruar ndonjë shërbim për të dhe shërbimet e vogla që ofrojnë nuk kanë qenë të vazhdueshme sepse të gjithë teknikët kalojnë kohë të vështirë me Dejanin dhe heqin dorë shpejt..

Reagimi i plotë:

“A është dikush aty që mund të na ndihmojë? Ne kemi nevojë për ndihmë në mënyrë të dëshpëruar. Shtëpia jonë po bëhet e pasigurt për dy vajzat tona, sepse MKK dhe institucionet e tjera të Shëndetit Mendor nuk duan të pranojnë rëndësinë e situatës. Nevojitet një program residental,  për Dejanin. NDALONI ju institucione të SHBA ME INDIFFERENCËN TUAJ. Sapo harxhuam kursimet tona të fundit për të rregulluar muret e shkatërruara nga djali ynë autik dhe ai filloi të shkatërronte përsëri që nga fillimi.”-shprehet babai i djalit autik.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen me 15 kg kokainë një vajzë dhe një djalë, veprimi që i nxorri zbuluar 2 të rinjtë shqiptarë në Itali
DEL RAPORTI/ Tre familje të mëdha në pronësi PESË licensa! Ja MANJATËT që kanë ‘kapur’ tregun (DOKUMENTET) »
Article Logic
Execution time: 0.0048060417175293
array(1) { ["section"]=> string(107) "babai-shqiptar-publikon-videon-tronditese-kam-nevoje-urgjente-per-ndihme-ne-shba-s-pranojne-situaten-113115" }