'Babalja', Lala jep detaje: Fredi Alizoti nuk është pyetur, kampionët e zërit nuk janë ballafaquar

Publikuar tek: barometri, më 08:26 11-10-2018 'Babalja', Lala jep detaje: Fredi Alizoti nuk është pyetur, kampionët e zërit nuk janë ballafaquar

Gazetarja Klodiana Lala është në panelin e emisionin “Opinion”, ku po diskutohet video-përgjimi i  çështjes “Babale”.

 

Sipas Lalës ka akoma shumë problematika me këtë çështje, dhe hetimi nuk po ecën me ritmet e duhura.

Lala deklaron se Fredi Alizoti nuk është marrë në pyetje nga Prokuroria, dhe se zërat e të përfshirëve ende nuk janë ballafaquar.

“Janë dy persona problematikë, Babalja që ka qendrimin e tij, i cili nuk është konfirmuar, dhe Fredi Alizoti që ka dy qëndrime të ndryshe, dhe unë jam e dyzuar të besoj qednrimin që kanë palët në Prokurori dhe qëndrimin që kanë palët në këtë videon e dytë. Porkuroria e cila është në mes të 4 rrugëve e cila nuk di ca të bëjë, nuk ka një laborator që ti thojë “po o zotëri, ky është zëri dhe për këtë arsye mund ta dërgosh në burg”. Prokuroria duhet t’i vendosë ballë për ballë”, u shpreh gazetarja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017287969589233
array(1) { ["section"]=> string(100) "babalja-lala-jep-detaje-fredi-alizoti-nuk-eshte-pyetur-kampionet-e-zerit-nuk-jane-ballafaquar-137380" }