‘’Babel’’, biçikleta më e sigurtë në botë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:55 24-04-2015 ‘’Babel’’, biçikleta më e sigurtë në botë Biçikleta ''Babel''

Biçikleta më e sigurtë në botë, me një kafaz mbrojtës dhe rrip sigurimi quhet ‘’Babel’’. Kjo biçikletë e ka marrë këtë emër nga shpikësi i saj. Mund të jetë ndoshta edhe biçikleta më e shtrenjtë  në botë: 2700 Euro.

Frymëzimi për të krijuar këtë lloj biçiklete, e cila jep një siguri më shumë për çdo drejtues që udhëton me të, erdhi pas një aksidenti që i ndodhi ideuesit Krispin Sinklair.

Biçikleta ka përveç rripit mbrojtës para  dhe mbrapa drita që ndriçojnë kur drejtuesi nis pedalimin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024085998535156
array(1) { ["section"]=> string(41) "babel-bicikleta-me-e-sigurte-ne-bote-9618" }