"Babëzi partiake": Lufta për kryeminsitër bën "kokë më kokë" Ramën, Vasilin dhe Bashën, papritur ndodh përplasja mes tyre

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:43 07-06-2017

25 qershori po afron dhe lufta mes partive kryesore PD-PS-LSI për të qenë të parët në qeverinë e ardhshme çdo ditë e më shumë po ashpërsohet.

LSI kërkon të jetë forcë e parë me në krye Petrit Vasilin, Edi Rama kërkon të ketë “timonin në dorë pa pasur askënd në preher” dhe nga ana tjetër është Lulzim Basha që premton krijimin e “Republikës së Re”.

Të gjithë luftojnë për vendin e kryeministrit dhe këtë situatë e ka ilustruar edhe Bujar Kapexhiu teksa ka realizuar një karikaturë duke vënë në qendër të vëmendjes Metën, Vasilin dhe Bashën.

dgfdfgdfggdg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023602962493896
array(1) { ["section"]=> string(120) "babezi-partiake-lufta-per-kryeminsiter-ben-koke-me-koke-ramen-vasilin-dhe-bashen-papritur-ndodh-perplasja-mes-tyre-81580" }