Balla: Zguri po zhytet edhe më thellë në llumin e stisur nga Basha dhe Kryemadhi për të shpëtuar...

Publikuar tek: politike, më 15:40 15-11-2017 Balla: Zguri po zhytet edhe më thellë në llumin e stisur nga Basha dhe Kryemadhi për të shpëtuar...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar lidhur me përpjekjen e bërë gjatë ditës së sotme nga kryetari i KQZ-së, Klement Zguri, duke fallcifikuar vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, për të shpëtuar kryebashkiakun e Mallakastrës Agron Kapllanaj nga zbatimi i ligjit të dekriminalizimit.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook, Balla thekson se Klement Zguri po “zhytet” edhe më thellë në llumin e stisur nga Basha dhe Kryemadhi, për të shpëtuar kryetarin e Bashkisë së Mallakastrës, Agron Kapllanaj.

Postimi i plotë i Ballës: 

“Kryetari i KQZ Klement Zguri “zhytet” edhe më thellë në llumin e stisur nga Basha&Kryemadhi për të shpëtuar kryetarin e Bashkisë Mallakastër, Agron Kapllanaj nga zbatimi i ligjit të dekriminalizimit. Vepër penale përpjekja e sotme e Zgurit për të fallsifikuar vendimin e KQZ. Pak më vonë bëhen publike provat”, deklaron Taulant Balla.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata e Ramës për “të fortët” e pasur, ironizon deputeti i PD: Vrima e miut u bë 300 grosh vetëm për policinë
10 të vdekur në Greqi, ish-sekretari i ministrisë jep alarmin për Shqipërinë: Na ngelet vetëm të shpresojmë në zot »
Article Logic
Execution time: 0.020087003707886
array(1) { ["section"]=> string(101) "balla-zguri-po-zhytet-edhe-me-thelle-ne-llumin-e-stisur-nga-basha-dhe-kryemadhi-per-te-shpetuar-99671" }