Balliu nuk “reziston” dot, Neymar dhe Mbappe i shënon 5 gola

Publikuar tek: sport, më 22:50 08-09-2017 Balliu nuk “reziston” dot, Neymar dhe Mbappe i shënon 5 gola

Me Neymar dhe Mbappe në fushë, PSG tashmë është një skuadrat më të forta në botë.

Për skuadrat e kampionatit francez është bërë gati e pamudur që të përballohet një skuadër e tillë. Këtë herë ishte radha e Metz, ku luan dhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare Ivan Balliu, që të bëhej “vikitima’ e radhës e PSG.

Në përballjen e kësaj javë PSG fitoi bindshëm 1-5 në transfertë ndaj Metz, ku protagonistë absolutë ishin pikërisht Neymar e Mbappe, të cilët përveç golave të shënuar dhuruan spektakël gjatë gjithë ndeshjes.

Mbrojtësi shqiptar Balliu ishte shumë i pafuqishëm që t’i bënte ballë furisë “Neymar, Mbappe e Kavani”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas dështimit në verë, Inter do të tentojë goditjen e madhe në merkato në Janar
Java e parë e superiores vendoset nga penalltitë, fitojnë Teuta, Skënderbeu dhe Kukësi »
Article Logic
Execution time: 0.023664951324463
array(1) { ["section"]=> string(63) "balliu-nuk-reziston-dot-neymar-dhe-mbappe-i-shenon-5-gola-91665" }