Balliu shkëlqen në Francë, zgjidhet në formacionin më të mirë të javës

Publikuar tek: sport, më 19:34 18-09-2017 Balliu shkëlqen në Francë, zgjidhet në formacionin më të mirë të javës

Ardhja më e re në kombëtaren shqiptare, Ivan Balliu duket se është duke kaluar një moment të artë.

Pas grumbullimit me kuqezinjtë, Balliu po shkëlqen edhe me skuadrën e tij në ligën e parë franceze. Falë lojës së mirë të zhvilluar këtë fundjavë, Balliu është zgjedhur nga “L’Equipe” në formacionin më të mirë të javës në kampionatin francez.

Mbrojtësi 25 vjeçar është vlerësuar me notën 7 dhe u konsiderua si një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës në këtë javë.

Skuadra e tij Metz në këtë javë arriti të marrë një fitore të vyer 0 me 1 përballë Angers. 

21767625_1658534994218830_41583057_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skënderbeu “bie” në Kamëz, korçarët ndalen në javën e dytë
»
Article Logic
Execution time: 0.013492107391357
array(1) { ["section"]=> string(75) "balliu-shkelqen-ne-france-zgjidhet-ne-formacionin-me-te-mire-te-javes-92804" }