Banda e shqiptarëve të trafikut të kokainës, flet ministri i Brendshëm i Bavarisë: Dëme të mëdha në Europë

Publikuar tek: bota, më 13:17 16-05-2018 Banda e shqiptarëve të trafikut të kokainës, flet ministri i Brendshëm i Bavarisë: Dëme të mëdha në Europë Kokaina neper kutite e bananeve

Pas goditjes së bandës së kokainës, mes të cilëve shumica ishin shqiptarë, Ministri i Brendshëm i Bavarisë ka deklaruar se “Kjo sasi e madhe e kokainës shumë e rrezikshme mund të ketë shkaktuar dëme të mëdha në Europë.”

Mediat gjermane sot kanë raportuar detaje nga operacioni i kapjes së 1 ton drogë, duke iu referuar edhe të dhënave të fundit nga ministri Joachim Herrmann.

Grupi ishte nën hetim prej muajsh dhe shënja e parë e zbulimit të tyre ishte teksa shtatorin e shkuar, u gjetën qese të vogla me kokainë nëpër kutitë e bananeve që u shpërndaheshin supermarketeve të ndryshme.

Policia verifikoi detajet dhe menyrën e veprimit nga pritësit dhe pastaj ndërhyri në magazinë. Pas arrestimeve të para, nisën kontrollet te anëtarët e dyshuar të bandës, mes tyre edhe shqiptarë, të cilët u arrestuan.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Largimi nga Bashkimi Europian, Britania nuk do të kërkojë zgjatje të periudhës tranzitore
Shisnin drogë nëpër kazino, arrestohen 5 shqiptarë »
Article Logic
Execution time: 0.019385099411011
array(1) { ["section"]=> string(111) "banda-e-shqiptareve-te-trafikut-te-kokaines-flet-ministri-i-brendshem-i-bavarise-deme-te-medha-ne-europe-120967" }