Banka e Shqipërisë ‘hap thesarin’, surpriza e veçantë për vitin e Skënderbeut

Publikuar tek: ekonomi, më 20:34 24-11-2017 Banka e Shqipërisë ‘hap thesarin’, surpriza e veçantë për vitin e Skënderbeut

Në kuadër të vitit të Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skëndërbeu, Banka e Shqipërisë ka përgatitur një surprizë.

Këshilli Mbikqyrës i BSH prezantoi emetimin e një serie monedhash përkujtimore me tematikë “550 vjet in memoriam Gjergj-Kastrioti Skënderbeu (1468-2018)

Seria do të prezantohet gjatë vitit 2018 dhe do të ketë lloje të ndryshme monedhash me vlerë 200 lekë në matal, ar, 100 lekë në metal, argjend, 50 lekë në metal të thjeshtë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Afati i fundit për amnistinë fiskale, Tatimet sqarojnë bizneset si të përfitojnë nga falja e detyrimeve
»
Article Logic
Execution time: 0.023374080657959
array(1) { ["section"]=> string(81) "banka-e-shqiperise-hap-thesarin-surpriza-e-vecante-per-vitin-e-skenderbeut-100681" }