Banorët e Zharrëzës në protestë, bllokojnë rrugën duke djegur goma

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:43 12-02-2017 Banorët e Zharrëzës në protestë, bllokojnë rrugën duke djegur goma

Vazhdon protesta e banorëve të Zharrëzës në Fier kundër kompanisë Bankers Petroleum dhe qeverisë shqiptare.

Banorët kërkojnë ndalimin e punimeve të kompanisë së naftës dhe dëshmpërblim për shtëpitë që u janë shkatërruar nga aktiviteti i saj.

Qeveria nuk është treguar e aftë të gjejë një zgjidhje, ndërsa deputeti i LIBRA-s, Ben Blushi deklaroi të enjten në Kuvend se Bankers ka blerë ministrat, deputetët dhe mediat në Shqipëri. Disa persona ndodhen aktualisht në ditën e dhjetë të grevës së urisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Washington Times”: Soros infekton Departamentin Amerikan të Shtetit, Donald Lu po luan pisët në politikën shqiptare
Durrsakët në protestë: Po betonizohen rrënjët tona ilire, të ndërpriten punimet për Velierën »
Article Logic
Execution time: 0.0041670799255371
array(1) { ["section"]=> string(71) "banoret-e-zharrezes-ne-proteste-bllokojne-rrugen-duke-djegur-goma-68469" }