Basha bëri lëmsh Kuvendin, shihni ç’bën Rama në Sofje (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 11:20 17-05-2018 Basha bëri lëmsh Kuvendin, shihni ç’bën Rama në Sofje (VIDEO)

Ndërsa në Kuvend situata u tensionua ditën e sotme, ku kreu i PD Lulzim Basha bllokoi foltoren dhe si pasojë seanca u ndërpre dy herë, Rama ndodhet në Bullgari.

Kryeministri ka publikuar pak minuta më parë një video nga takimi në Samitin e BE dhe Ballkanit Perëndimor. 

Rama shihet teksa takon persanalitete të ndryshme të politikës europiane. Ndërsa për një moment shfaqet duke u përqafuar me presidentin seb Vuçiç dhe në një momemt tjetër bisedon me kryeministrin grek Tsipras.

Në samitin e Sofjes pritet që BE t’i japë një shtytje proceseve integruese. Ndërsa samiti është komplikuar nga refuzimi i Spanjës që të ulet në një tavolinë me krerët e Kosovës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Balla i PËRGJIGJET Bashës: Ju ftoj të hiqni dorë...
Ngjela komenton çështjen Xhafaj: Epokë e re për Shqipërinë (E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.018385171890259
array(1) { ["section"]=> string(65) "basha-beri-lemsh-kuvendin-shihni-c-ben-rama-ne-sofje-video-121097" }