Basha i tensionuar në Kuvend: Xhafaj dhe Rama po ushtrojnë terror ndaj dëshmitarit X (Ç’ka ndodhur prej 72 orësh)

Publikuar tek: politike, më 11:02 17-05-2018 Basha i tensionuar në Kuvend: Xhafaj dhe Rama po ushtrojnë terror ndaj dëshmitarit X (Ç’ka ndodhur prej 72 orësh)

Kreu i opozitës Lulzim Basha deklaron nga foltorja e Kuvendit se prej 72 orësh bashkëpunëtori X, nga përgjimet e Agron Xhafajt është vënë nën presion.

Sipas Bashës atij dhe familjes së tij po i ushtrohet presion nga ministri Xhafaj dhe Rama.

“Prej 72 orësh dëshmitari X dhe familja e tij është në presion të bandave. E gjithë policia është vënë në aksion të familjes dhe dëshmitarit. Prokuroria ka për detyrë të hapë hetimin në një vend normal sigurisht. Por ka bërë diçka tjetër terror policor, operacion të gjerë të shtrirë në të gjithë Shqipërinë ndaj dëshmitarit X dhe familjes së tij. Kush pretendon se audio-përgjimi nuk është i vërtetë pse i janë vënë nga mbrapa dëshmitarit X dhe familje së tij? Nga e dinë policia e Xhafës dhe ky polici këtu që thyen rendin e ditës duke folur nga vendi (për Ballën) nga e dinë këta?  Pra nëse nuk do ishte e vërtetë që e siguroi ekspertizën e ka bërë në Surrel pse i janë vënë mbrapa dëshmitarit X? Nga e dinë, mos i shko mbrapa pëllitjes,(pë Ballën) nga e dinë policia e Xhafës kush është dëshmitari X?”, tha Basha.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « AUTENTICITETI I VIDEOS/ Ish –ministri i habitur nga Rama: Faqja e zezë
Basha paralajmëron Ballën: Koha për t’u shqetësuar ti s’ka ardhur akoma... Sulmon me emra 2 prokuroret »
Article Logic
Execution time: 0.024799108505249
array(1) { ["section"]=> string(117) "basha-i-tensionuar-ne-kuvend-xhafaj-dhe-rama-po-ushtrojne-terror-ndaj-deshmitarit-x-c-ka-ndodhur-prej-72-oresh-121082" }