Basha lëshon alarmin: Peshkaqenët e fajdeve po rivalizojnë bankat

Publikuar tek: politike, më 20:47 05-10-2017 Basha lëshon alarmin: Peshkaqenët e fajdeve po rivalizojnë bankat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “Top Story” në Top Channel, foli për gjendjen e kriminalitetit në vend.

Basha tha se me shtimin e kriminalitetit është rritur rreziku edhe në një tjetër fushë. Rreziku sipas tij është në sektorin financiar i cili po vihet në kontroll nga “peshkaqenët” fajdeve.

Basha tha se PD disponon informacione për këtë fenonmen shumë të rrezikshëm.

“Në disponomjmë informacione të rëndësishme si Opozitë se kanë nisur fajdet. Se biznesmenët e kanë më të lehtë të japin dhe marrin fajde sesa të shkojnë në bankë. Dhe sot bankat rivalizohen nga peshkaqenët e fajdeve. Unë këtë gjë e kam paralajmëruar dy vjet më parë dhe kjo është një gjë shumë e keqe”, tha Basha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshja Rama-Meta, flet Kryemadhi: Kush është grupi që kryeministri ngriti të godasë LSI
Deklaratat e forta të ambasadorit, Kryemadhi: Ju zbuloj kush mund ta vrasë prokurorin dhe gjyqtarin »
Article Logic
Execution time: 0.013905048370361
array(1) { ["section"]=> string(70) "basha-leshon-alarmin-peshkaqenet-e-fajdeve-po-rivalizojne-bankat-94875" }