Basha mbërrin në Prokurorinë e Tiranës për ‘Xhisielën’

Publikuar tek: aktualitet, më 11:19 12-10-2018 Basha mbërrin në Prokurorinë e Tiranës për ‘Xhisielën’ Basha ne Prokurori

Kreu i PD Lulzim Basha sapo ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës ku do të pyetet rreth çështjes “Xhisiela”.

 Basha është thirrur në Prokurori pas padisë së kreut të Grupit të PS Taulant Balla i cili a akuzoi kreun  e PD për “kallëzim të rremë” dhe “fyerje”.

E gjitha kjo lidhet me denoncimin e oficerit Emiljano Nuhu i cili tha se ishte kërcënuar në komisariatin e Krujës me armë nga zyrtarët e PS, deputeti Rrahman Rraja, kryebashkiaku Artur Bushi dhe Taulant Balla.

Përfshirja e Ballës në këtë ngjarje u artikulua fuqimisht nga PD përmes deklaratave zyrtare nga selia blu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakra në Mat, sot ceremonia mortore e 3 punonjësve të Bashkisë
Rivarrosja e ushtarëve grekë në Shqipëri, marrin pjesë ambasadorja dhe atasheu i Mbrojtjes  »
Article Logic
Execution time: 0.059988975524902
array(1) { ["section"]=> string(59) "basha-mberrin-ne-prokurorine-e-tiranes-per-xhisielen-137548" }