Basha: Negociatat me aleatëtë, përparim i duhur në të gjitha drejtimet

Publikuar tek: politike, më 11:58 07-04-2015 Basha: Negociatat me aleatëtë, përparim i duhur në të gjitha drejtimet

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur sot rreth diskutimeve me aleatët për zgjedhjet e 21 qershorit, ku tha se po bëhet përparim, në drejtimin e duhur.

“Ka përparime, po vijojmë në të gjitha drejtimet. Përparim i duhur po bëhet me ata që kanë vullnet të mirë. Negociatat po vazhdojnë, po bëhet përparim i duhur dhe shumë shpejt do jenë transparente. Partia Demokratike ka vullnet të mirë të bashkëpunojë dhe bashkëpunimi është në funksion të ringritjes së vlerave”, tha kryetari i PD në një prononcim jashtë selisë së PD-së.

Deklarata e Bashës vjen një ditë pasi kreu i PR-së Mediu, prezantoi në Durrës Agron Dukën, duke thënë "se ishtë këmbëngulja e kreut të PD që Duka të kandidojë".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD: Rama i dha Lagunën e Patokut vëllait të deputetit. Panariti: Akuzat politike, gati t'ju tregojmë dosjen
Berishës i vjen mesazh në inbox: Ja favoret e qeverisë për gjykatësin që dha vendimin e Frrokut »
Article Logic
Execution time: 0.0044701099395752
array(1) { ["section"]=> string(73) "basha-negociatat-me-aleatete-perparim-i-duhur-ne-te-gjitha-drejtimet-8046" }