Basha nis të ndërtojë pallat, Rama shkon ta prishë dhe i thotë "ndërtim pa leje". Çfarë bën Ilir Meta?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:56 21-04-2017 Basha nis të ndërtojë pallat, Rama shkon ta prishë dhe i thotë

Situata politike e tensionuar në vend mes mazhorancës dhe opozitës është mjaft alarmante dhe këtë situatë e ka ilustruar edhe karikaturisti Bujar Kapexhiu me anë të një fotoje.

Në foton e publikuar ditën e sotme nga Kapexhiu shihet Basha i veshur me rroba pune në majë të shkallëve ku ka nisur të ndërtojë një mur me tulla. Përballë tij ndodhet kryeministri Rama i cili i thotë se është “ndërtim pa leje”, por Basha thotë se “do legalizohet së shpejti”.

Personazhi i tretë në foton e Kapexhiut është kryeparlamentari Meta i cili është anash Bashës dhe po i uron “punë të mbarë”.

222222.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027258157730103
array(1) { ["section"]=> string(103) "basha-nis-te-ndertoje-pallat-rama-shkon-ta-prishe-dhe-i-thote-ndertim-pa-leje-cfare-ben-ilir-meta-75987" }