Basha përshëndet vendimin e Parlamentit: Ndryshimi i emrit në Maqedonia e Veriut hap historik

Publikuar tek: politike, më 22:10 11-01-2019 Basha përshëndet vendimin e Parlamentit: Ndryshimi i emrit në Maqedonia e Veriut hap historik

Kreu i Partisë Dekratike Lulzim Basha ka përshëndetur vendimin e Parlamentit maqedonas për ndryshimin e emrit, në Republika e Maqedonisë së Veriut.

Basha shprehet se ky akt është një hap historik për konsolidimin e rajonit si pjesë e familjes Euroatlantike që forcon paqen, sigurinë dhe vlerat demokratike.

'Përshëndes votimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë Veriore.

Ky akt i përgjegjshmërisë së lartë politike është një hap historik për konsolidimin e rajonit si pjesë e familjes Euroatlantike që forcon paqen, sigurinë dhe vlerat demokratike' thuhet në deklaratën e Bashës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja me Metën, flet Lorenc Vangjeli: Rama do të zgjidhë nyjen, ja si do të veprojë
E ngujuar me studentët te Juridiku, kush është militantja e LSI që këndonte në verë me marsh ushtarak nga Jala (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.020375967025757
array(1) { ["section"]=> string(99) "basha-pershendet-vendimin-e-parlamentit-ndryshimi-i-emrit-ne-maqedonia-e-veriut-hap-historik-148433" }