Basha-Ramës: Sa qesharak dhe i dëshpëruar je! Kërkon referendum...edhe atëherë 99.9% dilte

Publikuar tek: politike, më 18:24 09-03-2016 Basha-Ramës: Sa qesharak dhe i dëshpëruar je! Kërkon referendum...edhe atëherë 99.9% dilte

Gjatë takimit me të rinjtë e zgjedhur të Forumit Rinor të Partisë Demokratike Lulzim Basha është përfshirë në debatin e brendshëm të PS-së duke thënë se Rama është bërë qesharak dhe i dëshpëruar. Basha ka kujtuar rezultatin e zgjedhjeve në diktaturë duke përmendur 99.9%-in.

“Edi Rama po kërkon referendum duke i thënë socialistëve ‘më zgjidhni mua’,shikoni sa qesharak dhe i dëshpëruar është.

Të dhënat e Bashkimit Europian thonë se 100 mijë shqiptarë janë larguar ndëkohë që qeveria e Edi Ramës po i merr lekët me thasë dhe po i kthen me lugë duke i parë dhe trajtuar shqiptarët si dele.

Konkurrenca nuk i ndan por i bashkon vlerat e Partisë Demokratike sepse për ne më shumë rëndësi ka vota e lirë”,  ka thënë Basha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon Asambleja e PS, Rama: Debat i bukur dhe demokratik. Ruçi: Nuk kam asgjë për të thënë
Ministrja Ekonomi në Berlin, bashkë me stafin prezanton Shqipërinë në Panairin e Turizmit »
Article Logic
Execution time: 0.024767875671387
array(1) { ["section"]=> string(91) "basha-rames-sa-qesharak-dhe-i-deshperuar-je-kerkon-referendum-edhe-atehere-99-9-dilte-34673" }