Basha takon kongresmenin amerikan, me vete Selamin, Tabakun, Strazimirin dhe Mediun

Publikuar tek: politike, më 15:08 18-03-2016 Basha takon kongresmenin amerikan, me vete Selamin, Tabakun, Strazimirin dhe Mediun

Lulzim Basha takon gjatë vizitës së tij në SHBA kongresmenin amerikan Kirk. Kreu i PD-së ka marrë me me vete në këtë vizitë Eduard Selamin, Jorida Tabakun, Gent Strazimirin dhe Fatmir Mediun.

Basha ka takuar edhe senatorët Rohrabacher dhe Jolly.

“Gjate takimeve ne Kongres me Kongresmenin Kirk qe drejton grupin e miqesise SHBA - Shqiperi dhe Senat me senatoret Rohrabacher dhe Jolly. Ne 25 vjetorin e rivendosjes se marredhenieve diplomatike Shqiperia ndodhet perpara sfidave te reja si Dekriminalizimi, lufta ndaj korrupsionit dhe zgjedhje te lira e te ndershme.’’, shkruan Tabaku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhet lista e të ftuarëve specialë në Kongresin e PS-së, mes tyre Tony Blair dhe Fatos Nano
Lirimi i Domart Konjarit, Ylli Manjani i kërkon ndjesë publike qeverisë franceze për vendimin e Gjykatës »
Article Logic
Execution time: 0.0045099258422852
array(1) { ["section"]=> string(86) "basha-takon-kongresmenin-amerikan-me-vete-selamin-tabakun-strazimirin-dhe-mediun-35428" }