Basha te Unaza e Re, krah protestuesit 12-vjeçar, Klevisi: Jam i tromaksur, s’më zë gjumi

Publikuar tek: aktualitet, më 13:38 09-11-2018 Basha te Unaza e Re, krah protestuesit 12-vjeçar, Klevisi: Jam i tromaksur, s’më zë gjumi

Kreu i PD, Lulizm Basha ndodhet ne Unaza e Re, aty ku banorët prej ditësh protestojnë për të ndalaur shembjen e banesave të tyre.

Kryedemokrati teksa doli para gazetarëve zgjodhi t’i japë fjalën fillimisht Klevisit, 12-vjeçarit, i cili është bërë tashmë mjaft i njohur në këtë protestë. Do të doja ta merrnit nga Klevisi prononcimin që është një djalë 12 vjecar, që për të është kthyer në një dramë’, tha Basha.

Teksa mori fjalën 12 vjeçari i emocionuar para kamerave u shpreh se ai dhe familja e tij janë duke kaluar momente të vështira.

“Unë jam Klevis Hyko jam këngëtar, besoj se më njihni.  Një ditë i gjeta prindërit e mërzitur, i pyeta, 'o mami ça keni'. Mo të keqen mami dëgjuam një lajm në tv që Edi Rama do prishë shtëpitë. Kur jam në shkollë më pyesin o Klevis, po ja që ka nxjerrë një ligj Edi Rama. Unë kam 3 shtëpi, kam të gjyshin, dajës dhe e imja. Kur erdha një ditë në shtëpi pyeta nënën ku janë mami dhe babi më thanë janë në komisariatin 6. Unë u tromaksa, s’më ka zënë gjumi natën. U bëj thirrje protestat të mos të ndalen”, tha djali, i cili tashmë është kthyer në një farë mënyrë viral në këtë protestë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarjet në Bularat, Shehu ‘sulmon’ Ramën: Deklarata të papërshtatshme, veshi petkun e ‘kapitulluesit’
Ngjarjet në Bularat, 57 persona shpallen 'NON GRATA' »
Article Logic
Execution time: 0.022274971008301
array(1) { ["section"]=> string(92) "basha-te-unaza-e-re-krah-protestuesit-12-vjecar-klevisi-jam-i-tromaksur-s-me-ze-gjumi-140890" }