Basha viziton Kamzën, thirrje Ramës: Ndihmo familjet e përmbytura

Publikuar tek: aktualitet, më 15:21 01-12-2017 Basha viziton Kamzën, thirrje Ramës: Ndihmo familjet e përmbytura

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka vizituar familjet e prekura nga përmbytjet në Kamëz.

Teksa vizitoi Valiasin, ku zona e Frutikultures është më e prekura nga shkarkimi i liqenit të Bovilles dhe reshjet e dendura.

Basha i ka bërë thirrje qeverisë të bëjë gjithçka për t’u ardhur në ndihmë banorëve dhe i keshilloi ata të bashkëpunojnë me emergjencat civile për të shmnagur çdo humbje njerëzore.

Banorët i janë ankuar kreut te opozites për braktisje nga autoritetet qeveritare dhe se deri tani ia kanë dalë vetë ose me ndihmën e Bashkisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016826868057251
array(1) { ["section"]=> string(70) "basha-viziton-kamzen-thirrje-rames-ndihmo-familjet-e-permbytura-101536" }