Bashkëpunim me Azerbajxhanin për zhvillimin e masterplanit të gazit në vendin tonë

Publikuar tek: ekonomi, më 00:42 02-11-2017 Bashkëpunim me Azerbajxhanin për zhvillimin e masterplanit të gazit në vendin tonë

Qeveria ka miratuar ne mbledhjen e sotme memorandumin e mirëkuptimit ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së Republikës së Azerbajxhanit, në lidhje me bashkëpunimin për zhvillimin e masterplanit të gazit të Shqipërisë.

Vendimi eshte marre në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të nenit 19, të ligjit nr.43/2016, “Për marrëveshjet ndërkombëtare në Republikën e Shqipërisë”, me propozimin e ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë.

Ky vendim hyn në fuqi pas botimit në “Fletoren zyrtare”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070619583129883
array(1) { ["section"]=> string(88) "bashkepunim-me-azerbajxhanin-per-zhvillimin-e-masterplanit-te-gazit-ne-vendin-tone-98034" }